AIRphalt R 0/4 reaktiivinen asfaltinpaikkausmassa 25kg
AIRphalt R 0/4 on innovatiivinen, vastakehitetty, reaktiivisesti kovettuva huippuluokan asfaltti, joka soveltuu liikenneväylien ja pysäköintialueiden korjaamiseen sekä betoni- että asfalttipinnoilla kaikentyyppisissä kuormitustilanteissa.
Pakkaus: 25kg, pussi pakattu ämpärin sisään.
32,90 € Alv 0%
- Koostuu kovasta kiviaineksesta, jonka raekoko on 0/4, sekä reaktiivisesti kovettuvasta sideainejärjestelmästä.
- AIRphalt R 0/4 on täysin liuotteeton ja kovettuu samalla tavoin kuin perinteinen kuumaseosasfaltti; se on täysin kierrätettävissä.
- AIRphalt R 0/4 kovettuu erittäin nopeasti ja tarttuu tiiviisti olemassa oleviin asfaltti- ja betonipintoihin.
- AIRphalt R 0/4 tarttuu myös kosteaan aluspintaan.
- AIRphalt R 0/4 on erittäin helppo käsitellä, ja sen päällä voi ajaa heti asennuksen jälkeen.
- AIRphalt R 0/4 on erittäin kestävä ja vertailukelpoinen perinteisen kuuman asfaltin kanssa.
- AIRphalt R 0/4 voidaan asentaa myös alle 0 °C lämpötiloissa.
- AIRphalt R 0/4 sopii erityisen hyvin kovalle rasitukselle altistuvien liikennepintojen korjaamiseen.
Pakkauskoko: Ämpäri 25kg
Käyttöohje:
Alustan tulee olla kiinteä ja kaikki irtoava (asfaltin palaset, pölyävä sepeli jne.) on hyvä poistaa paikattavalta alueelta. Korjausalueen saa olla märkä.
Asennus
- Annostele AIRphalt suoraan ämpäristä korjauskohtaan tai levitä sitä lapion tai lastan avulla vauriokohtaan.
- Muotoile AIRphalt korjausalueen mukaiseksi ja jätä se hieman koholle (5–10 %).
- Tiivistä AIRphalt sopivalla työkalulla (kuten tamppari, koneellinen tiivistin, jyrä jne.).
Käyttöturvatiedote
Tuotekortti


